Aktivity v okolí

Sousedská hospůdka

Už je to uděláno, už je to hotovo. Hospůdka je připravená.
Tento týden opět otevřeno s trošku pozměněnou provozní dobou:
pátek: 16:00 – 23:00
sobota: 12:00- 23:00
neděle: 12:00 – 20:00
Těšíme se na Vás
Eva a Miloš Kendíkovi
 
Cyklotrasy

Vyznavači cykloturistiky si v hornatém terénu Jizerských hor přijdou skutečně na své. Během své aktivní dovolené mohou projet desítky cyklistických tras, které se nachází v blízkosti našeho ubytování v Jizerských horách. Většina cyklotras je tematicky zaměřena a jejich hlavním cílem je seznámit návštěvníky s krásami CHKO Jizerské hory a zároveň upozornit na bohatou místní historii.

Své výlety můžete podnikat přímo z nedaleké vesnice Bedřichov, nebo z osady Jizerka. Mezi nejkrásnější projížďky patří cyklotrasa z Bedřichova k Čihadlu a zpět měřící 22 km a cyklotrasa do rašelinných lokalit Jizerských hor – Rašeliniště Jizerky.

Horolezectví

Jizerské hory nabízí sportovní vyžití i horolezcům. Skály nabízí výstupy výhradně po drsné a ostré žule, avšak většina z nich je však vybavena stabilním jištěním. I přesto však doporučujeme vlastní vybavení a předchozí obhlídku terénu.

Horolezecké skály se dělí do osmi sektorů Stržový vrch a Kopřivník, Srázy a Poledník, Malý a Velký Štolpich, Polední kameny a Hlídači, Paličník, Tišina a Smrk, Odlehlé skály a Rudolfov.

Odpočinkové aktivity

V Jizerkách je samozřejmě také nepřebšrné množství doplňkových aktivit. Jejich soupis včetně výše slev možných čerpat přes Jizerky CARD naleznete zde: http://www.jizerske-hory.cz/cs/karta-hosta_slevy-a-vyhody