Aktivity v okolí

Cyklotrasy

Vyznavači cykloturistiky si v hornatém terénu Jizerských hor přijdou skutečně na své. Během své aktivní dovolené mohou projet desítky cyklistických tras, které se nachází v blízkosti našeho ubytování v Jizerských horách. Většina cyklotras je tematicky zaměřena a jejich hlavním cílem je seznámit návštěvníky s krásami CHKO Jizerské hory a zároveň upozornit na bohatou místní historii.

Své výlety můžete podnikat přímo z nedaleké vesnice Bedřichov, nebo z osady Jizerka. Mezi nejkrásnější projížďky patří cyklotrasa z Bedřichova k Čihadlu a zpět měřící 22 km a cyklotrasa do rašelinných lokalit Jizerských hor – Rašeliniště Jizerky.

Nově je možné zapůjčení 2 elektrokol zn. Bergamot a 1 elektrokola zn. Apache (půjčovné viz. Ceník) na základě Smlouvy o zápůjčce. 

 

Horolezectví

Jizerské hory nabízí sportovní vyžití i horolezcům. Skály nabízí výstupy výhradně po drsné a ostré žule, avšak většina z nich je však vybavena stabilním jištěním. I přesto však doporučujeme vlastní vybavení a předchozí obhlídku terénu.

Horolezecké skály se dělí do osmi sektorů Stržový vrch a Kopřivník, Srázy a Poledník, Malý a Velký Štolpich, Polední kameny a Hlídači, Paličník, Tišina a Smrk, Odlehlé skály a Rudolfov.

Odpočinkové aktivity

V Jizerkách je samozřejmě také nepřeberné množství doplňkových aktivit. Jejich soupis včetně výše slev možných čerpat přes Jizerky CARD naleznete zde: http://www.jizerske-hory.cz/cs/karta-hosta_slevy-a-vyhody